Zamknij

Finał Euro jednak nie dla Holendrów

22:52, 10.07.2024 mr Aktualizacja: 22:55, 10.07.2024
Skomentuj

Nie będzie świętowania w Amsterdamie. Finał Euro 2024 nie dla Holendrów. Reprezentacja Oranje przegrała z Anglią w półfinale turnieju.

Ekipa Oranje chyba nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku tego meczu, bowiem już w 8 minucie piłkę do siatki wpakował Simons! Pomocnik odebrał piłkę na połowie Anglików, podciągnął nieco do przodu i potężnym uderzeniem sprzed pola karnego przełamał ręce angielskiego bramkarza. Radość Oranje nie trwała jednak długo, bo już po 10 minutach było 1:1. Po analizie VAR sędzia zdecydował się odgwizdać faul Dumfriesa w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Harry Kane.

W 23 minucie Holendrzy mogli już przegrywać, ale swoje winy odkupił Dumfries. Zawodnik Interu zatrzymał piłkę na linii bramkowej po dobrej akcji Anglików i strzale Fodena z bardzo bliskiej odległości. Po półgodzinie ponownie w roli głównej wystąpił Dumfries. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensor wyskoczył najwyżej, ale jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce. Anglia odpowiedziała bardzo szybko pięknym strzałem Fodena, który trafił jednak tylko w słupek.

Druga połowa była znacznie słabsza od pierwszej i trudno było wskazać jakieś ciekawe sytuacje, które mogły zakończyć się golem. Holendrzy najlepszą sytuację mieli w 63 minucie, kiedy po rzucie wolnym piłka odnalazła w polu karnym Van Dijka, ale jego strzał odbił Pickford. W 90 minucie awans Anglii do finału zapewnił Watkins, który świetnie przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem po ziemi pokonał holenderskiego bramkarza.

Holandia 1:2 Anglia

1:0 Simons 1:1 Kane, 1:2 Watkins