Verstappen daleko za rywalami

16:46, 01.09.2024 mr Aktualizacja: 16:47, 01.09.2024
Skomentuj

Wydaje się, że Max Verstappen na dobre zgubił doskonałą formę z poprzedniego i z początku tego sezonu.

Holenderski kierowca ma za sobą kolejny nieudany wyścig. Na Grand Prix Włoch obecny mistrz świata zajął dopiero szóste miejsce.

Już po kwalifikacjach jasne było, że Holendrowi trudno będzie powalczyć o dobry wynik, bowiem wyścig rozpoczynał dopiero z siódmej pozycji. Pole position zdobył największy obecnie rywal Lando Norris z McLarena.

Na torze Monza najlepszy okazał się Charlesa Leclerca, dla którego było to siódme zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Oscar Piastri, a trzecie zwycięzca kwalifikacji Lando Norris.

Verstappen w dalszym ciągu jest liderem klasyfikacji generalnej i wciąż faworytem do tego, aby sięgnąć po kolejne mistrzostwo świata. Holender ma 303 punkty, a drugi w tabeli Norris 241.