Zamknij

Verstappen dopiero piąty w Grand Prix Węgier

17:37, 21.07.2024 mr Aktualizacja: 17:38, 21.07.2024
Skomentuj

Max Verstappen ma za sobą kolejny nieudany wyścig Formuły 1. W Grand Prix Węgier holenderski mistrz zajął dopiero piąte miejsce.

Holender ma za sobą frustrujący weekend, w którym niewiele mu wyszło. Verstappen zajął dopiero 3 miejsce w kwalifikacjach, a w wyścigu nie zdołał nawet utrzymać tej pozycji, kończąc ostatecznie dwa oczka niżej.

Australijski kierowca Oscar Piastri wygrał swoje pierwsze Grand Prix w karierze w swoim McLarenie przed kolegą z zespołu Lando Norrisem. Trzecie miejsce zajął Lewis Hamilton.

Dramat rozpoczął się na pierwszym zakręcie, gdy Verstappen, zwycięzca dwóch poprzednich wyścigów na Hungaroringu, wystartował z trzeciej pozycji i wydawał się korzystać ze słabszego startu Norrisa, który miał pole position. Piastri był po wewnętrznej i zmusił Norrisa i Verstappena do wyjścia na zewnątrz. Ponieważ Holender wyprzedził Brytyjczyka, zjeżdżając z toru, wszczęto dochodzenie, a Red Bull polecił Verstappenowi, aby ponownie pozwolił Norrisowi się wyprzedzić.

Holenderski mistrz nie był zadowolony z pracy swojego zespołu i w trakcie wyścigu doszło do kilku spięć. W trakcie jednego inżynier Red Bulla nazwał zachowanie Maxa dziecinnym.

Verstappen pozostaje numerem jeden w klasyfikacji generalnej z 265 punktami, ale Lando Norris ma już 189 punktów.