Grand Prix Holandii znika z terminarza Formuły 1.
Formuła 1 w Zandvoort zakończy się w 2026 roku. Organizacja ogłosiła, że umowa między Formula One Management (FOM) a torem nie zostanie przedłużona po tym terminie.
Istniało kilka opcji, aby wyścig dalej był organizowany. Organizatorzy rozważali wiele możliwości, ale finalnie podjęli decyzję o zakończeniu organizacji Grand Prix Holandii.
Organizatorzy zaprzeczyli, jakoby wyścig stał pod presją z powodów finansowych. Obecnie Formuła 1 próbuje zdobyć większą pozycję na przykład w Afryce i Azji. Bogate kraje, takie jak Arabia Saudyjska, Bahrajn i Katar, co roku wpłacają na to wydarzenie dziesiątki milionów dolarów ze swoich państwowych kas. W rezultacie w nadchodzących latach w Europie prawdopodobnie zniknie więcej wyścigów, których kraje nie finansują.
„W 2026 roku zakończymy kultową erę w historii holenderskiego sportu. Max Verstappen był oczywiście główną atrakcją. Jeśli chodzi o mnie, to największy holenderski bohater sportowy w historii. Cieszmy się faktem, że przed nami jeszcze dwa weekendy wyścigowe." - powiedział jeden z organizatorów
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu fakty.nl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz