Z promocyjnego abonamentu kolejowego za 49 euro miesięcznie skorzystało już około 105 tysięcy osób w Holandii. Uruchomienie programu w poniedziałek spotkało się z tak dużym zainteresowaniem, że pojawiły się problemy techniczne, w tym awarie strony internetowej i późniejsze trudności z logowaniem.
Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej przeznaczyło na finansowanie programu 118 mln euro. Według rządu budżet wystarczy na dofinansowanie nawet 500 tysięcy abonamentów miesięcznie.
Ogromne zainteresowanie było widoczne już od pierwszego dnia sprzedaży. Strona internetowa NS przez pewien czas działała niestabilnie z powodu bardzo dużego ruchu. Dzień później pojawiły się kolejne problemy z logowaniem. Przewoźnik poinformował, że były one związane z awarią systemów informatycznych, prawdopodobnie wywołaną liczbą użytkowników.
Sekretarz stanu ds. infrastruktury Annet Bertram z CDA pozytywnie oceniła zainteresowanie ofertą.
"To naprawdę bardzo dużo. To wyjątkowy eksperyment i jesteśmy z niego zadowoleni." - powiedziała w programie „Dit is de Dag” na antenie NPO Radio 1.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu fakty.nl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz