Zamknij

Holenderki w półfinale Mistrzostw Świata

15:15, 29.06.2019 Aktualizacja: 15:19, 29.06.2019
Skomentuj

Trwa piękny sen holenderskiej drużyny kobiecej w piłce nożnej. Oranje są już w półfinale turnieju.

Dzisiejszego popołudnia, Holenderki okazały się lepsze od Włoszek i wygrały 2:0. Zwycięstwo zapewnia nie tylko awans do półfinału Mistrzostw Świata, ale także grę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio już za rok.

Oranje piszą historię i notują fantastyczny turniej, raz po raz zaskakując bukmacherów. Zwycięstwo nad Włochami nie przyszło łatwo, ale ostatecznie było możliwe dzięki dobrej końcówce meczu. W 70 minucie na 1:0 trafiła Vivianne Miedema, a wynik ustaliła dziesięć minut później
Stefanie Van der Gragt.

Holenderki swój marsz po Mistrzostwo Świata będą kontynuować w środowy wieczór, kiedy w półfinale podejmą zwycięzcę pary Niemcy-Szwecja.