Zamknij

Holandia w półfinale Euro 2024

22:53, 06.07.2024 mr Aktualizacja: 22:56, 06.07.2024
Skomentuj

Reprezentacja Holandii zameldowała się w półfinale Mistrzostw Europy po pokonaniu Turcji.

Holendrzy naprawdę nieźle rozpoczęli mecz z Turkami i już w pierwszej minucie mieli dobrą okazję na to, aby objąć prowadzenie. W polu karnym dobrze powalczył Depay, ale kiedy już znalazł się w dobrej sytuacji, posłał piłkę bardzo wysoko nad bramką i zmarnował szansę. Oranje w pierwszym kwadransie zdecydowanie stłamsili Turków, ale nie przekładało się to jednak na żadne sytuacje bramkowe.

Reprezentanci Turcji po 20 minutach w końcu jednak odnaleźli się w tym spotkaniu i zaczęli atakować z coraz większą śmiałością, przejmując inicjatywę na placu gry. W 35 minucie ekipa Montelli wyszła na prowadzenie, kiedy piłkę głową do bramki skierował Samet Akaydin. Uskrzydleni tym trafieniem Turcy kontrolowali przebieg spotkania do końca pierwszej połowy.

W 50 minucie Holendrzy mieli wyjątkową szansę na wyrównanie, po tym jak głową piłkę zgrywał wprowadzony z ławki Weghorst. Futbolówki nie zdołał jednak strącić Depay. Pięć minut później mogło być już jednak 2:0, ale po strzale Gulera bramkarza uratował słupek.

Na dwadzieścia minut przed końcem Holandia doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Depaya idealnie w polu karnym znalazł się De Vrij i nie dał żadnych szans na obronę mocnym uderzeniem głową. W 76 minucie Holendrzy wyszli na prowadzenie, a bramkę samobójczą zdobył Muldur, który próbował przeciąć dobre podanie wzdłuż bramki. Turcy do końca dążyli do wyrównania i mieli ku temu okazje, ale nie zdołali już zaskoczyć defensywy Oranje. Raz piłkę zmierzającą do pustej bramki zablokował Micky van de Ven, a raz doskonale w bramce spisał się Bart Verbruggen.

W półfinale Oranje zmierzą się z Anglią. W drugim meczu o finał Hiszpania powalczy z Francją. Finał Euro 2024 zaplanowany jest na niedzielę 14 lipca.

Turcja 1:2 Holandia

1:0 Akaydin, 1:1 De Vrij, 1:2 Muldur (sam.)